Ринок цукру чекає ще один сезон низьких цін

logo


Поширити на Facebook

Твітнути на Twitter

Незважаючи на суттєве скорочення площ під цукровими буряками (з 311 тис. га до 280 тис. га), а, відповідно, і зниження виробництва цукру, ринок чекає ще один сезон профіциту. Такий прогноз в інтерв’ю “АПК-Інформ” висловила Руслана Бутило, керівник аналітичного департаменту Національної асоціації виробників цукру “Укрцукор”.

Згідно очікуванням асоціації, українські заводи в новому 2018/19 МГ виготовлять 1,9 млн т цукру, що на 11,2% менше, ніж сезоном раніше.

Але цього буде цілком достатньо для задоволення потреб внутрішнього ринку і навіть виконання експортних контрактів, говорить аналітик.

Станом на 26 вересня до сезону цукроваріння приступив 31 завод, загалом виробництво планують 42 — на 4 менше, ніж у попередньому сезоні.

“Такі ринкові умови зараз, що не всі вважають рентабельним запускати потужності, — пояснює Бутило. — В останній рік ціни на цукор істотно знизилися. Крім того, прогнозований світовий дефіцит в 10 млн т теж дає про себе знати. Це все впливає на вартість цукру в усьому світі».

Експортні поставки українського солодкого продукту очікуються на торішньому рівні-500-600 тис. т. Основні ринки збуту — Узбекистан, Туреччини та Азербайджан.

Але, враховуючи надлишок цукру в світі, за ці ринки доведеться ще поборотися, вважають в «Укрцукор».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.