Реально дратує, як деякі горе «інвестори» ставляться до України, – експерт

logo


Коли найнесприятливіший момент для відновлення комерційних перемовин? Правильно, — тоді, коли одна зі сторін гучно хлопнула дверима і з них вийшла, а інша на наступний день, під тиском вищої інстанції, шкрябається у зачинені двері і просить їх відновити.

Коли найменші надії на успішний перебіг перемовин, а головне позитивний кінцевий результат? Правильно, — тоді, коли до предмету перемовин учасники (або їхня частина) не мають прямого відношення. А точніше, — не мають компетенції виступати від імені сторони перемовин і не несуть прямої відповідальності за її комерційну діяльність.

Що отримаємо в сухому залишку, якщо ці два правила проігноровані? Правильно, — не вигідний контракт, який призведе до ломки цілої низки контрактів з іншими партнерами, а ще репутацію слабкого– нестійкого перемовника і ненадійного партнера.

Читайте також: Експерт: Рішення Ryanair – це більше піар для ЗМІ, ніж негатив для країни

Хотілось би звичайно помилитися. Але саме так вчать всі відомі мені книжки по мистецтву перемовин, і так зазвичай трапляється в житті, як свідчить відома мені практика.

Отака вона, історія з цим «Rayan air». Вірніше така моя оцінка ситуації з цим агресивним ірландським зубром бізнесу, об який ми можемо обламати зуби, якщо й далі діятимемо наскільки непрофесійно, як до сьогодні.

А що треба зараз зробити? Та ж все очевидно.

По-перше, зупинити істерики і взяти паузу. Можливо на пару-трійку місяців, а можливо й на пару-трійку років. Якщо дійсно ірландці зацікавлені у входженні на ринок України, сформулюють обгрунтовано розумну оферту, а не «буси аборигенам», і самі повернуться за стіл перемовин. А якщо ні, то, як кажуть «на нєт і чуда нєт».

По-друге, сформулювати нарешті універсальні правила гри для всіх, з розподілом на категорії, види і підвиди партнерів. Адже одна справа увійти на все готове, інша — відбудувати, наприклад, аеропорт десь у Білій Церкві чи Житомирі. Одна бізнес модель — дешеві квитки за економ варіант послуг, інша — дорогі квитки, але все по вищому класу.

А загалом, хотілося б щоб цей, вже провальний, бізнес case чомусь навчив, як мінімум нашого прем’єра і мого друга і колишнього колегу по дипломатії міністра Володимира Омеляна. А як максимум збив з усіх нас пиху і заставив нарешті відкинути комплекс меншовартості. Час позбавлятися ознак бананової республіки і ставати Державою!

Читайте також: Коммерческий шантаж

Шануймося! І буде в нас все добре. Адже на одниму Rayan air світ клином не зійшовся. Яким би хорошим чи «хорошим» він не був.

ПС (disclaimer). До МАУ і В.Коломойського жодного відношення не маю. Просто душа болить за Україну і реально дратує, як деякі горе «інвестори» ставляться до нас усіх.

Вадим ТРЮХАН

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter