Райфайзен банк подав до суду на велику українську молочну групу

logo


Поширити на Facebook

Твітнути на Twitter

Господарський суд Києва 5 жовтня відкрив справу проти ПП «Рось», яка є дочірньою компанією молочної групи «Мілкіленд».

Позов проти виробника ініціював «Райффайзен Банк Інтернешнл», який є агентом щодо забезпечення в рамках кредитного договору з синдикатом міжнародних банків, повідомляють у групі. В останній крім «Райфайзена» входить також австрійський «Юнікредит Банк» і ЗАТ «Райффайзен Банк».

Кредитний договір був підписаний у вересні 2012 року. Про те, що група не справляється з виплатою позики, стало відомо ще в 2016 році. Вже тоді «Мілкіленд» вів переговори з кредиторами щодо реструктуризації. Заборгованість за кредитною угодою становила $68,42 млн і €0,19 млн.

Діяльність «Мілкіленда» в 2014 р. підірвало російське ембарго на імпорт молочних продуктів з України, а також девальвація. Вже в першому кварталі група відзвітувала про збитки в €27 млн, тоді як за аналогічний період попереднього року отримала €5,5 млн чистого прибутку.

За перше півріччя 2018 р. збиток склав €2,5 млн. А борги за позиками залишаються невиплаченими.

Зараз «Райфайзен» домагається стягнення заставного рухомого і нерухомого майна ПП «Рось», переданого в іпотеку кредиторам в забезпечення зобов’язань холдингової компанії Milkiland N.V.

«Мілкіленд» також отримав від банку ще 12 аналогічних судових позовів проти п’яти інших своїх «дочок» в Україні.

Сергій Трифонов, керівник служби зі зв’язків з інвесторами групи, коментує, що слухання справ щодо стягнення майна в недалекому майбутньому можуть торкнутися 5 з 9 дочірніх компаній в Україні. Все ж “Мілкіленд” продовжує вести переговори з кредиторами, сподіваючись врегулювати боргове питання.

«У випадку складнощів, у групи є можливість маневру виробничими потужностями в українському сегменті за рахунок збільшення завантаження заводів, чиє майно не закладено синдикату», — додав Трифонов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.