Радник президента назвав умови, за якими Україна отримає транш від МВФ

Україна отримає онлайн-місію МВФ, щойно буде вирішене питання ухвалення держбюджету на 2021 рік, а такіж виходу з конституційної кризи.

Про це у коментарі ТСН.ua сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко.

«На мій погляд ця криза штучно створена тими, хто намагається розхитувати ситуацію. Бо по бюджету і так всі розуміють, як працювати, що дефіцит має бути, наскільки це можливо, низьким, але разом з тим він має залишатися, бо треба продовжувати стимулювати економіку. Це зазвичай робиться за рахунок бюджету у посткризовий період. Тому по бюджету все було більш менш зрозуміло, і все одно б тут працювали і фракції, і Мінфін.

Скандальне рішення КСУ: Єрмак назвав «три важливі кроки» для виходу з конституційної кризи

Зрозуміло,  що в бюджеті теж не все так легко, тому що це завжди пошук політичного компромісу. Тому це теж достатньо складні речі. Що стосується конституційної кризи, то ті, хто її створювали, дуже чітко розуміли, що і як вони роблять. І це дійсно те, що потребує такої консолідації», — зазначив Олег Устенко. 

Перемовини з МВФ більш менш активно йдуть за декількома лініями. Перша — постійні консультації і перемовний процес — це НБУ і МВФ. Друга лінія — це Мінфін і МВФ. Третя — Мін’юст і МВФ — це якраз все, що стосується конституційної кризи. І паралельно на зв’язку з МВФ прем’єр. Ну і окремо є комунікація президента з главою МВФ Крісталіною Георгієвою. 

За словами Олега Устенка, якщо вихід з конституційної кризи буде цього тижня, якщо Україна надішле МВФ два сигнали — по бюджету і рішенню, як виходити з конституційної кризи, — тоді ми фактично моментально отримуємо онлайн-місію МВФ. 

«У червні від МВФ ми отримали $2,1 млрд. Тому наступна сума, яку ми можемо отримати — це може бути подвоєний транш, а може бути одним траншем. Але тут навіть не питання суми. Тут грає роль те, що МВФ — це позитивний сигнал, який моментально забезпечує доступ на зовнішні ринки за розумними відсотками. В протилежному випадку запозичення коштів буде дорогим», — підсумував Олег Устенко.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що проєкт держбюджету-2021 в другому читанні зможуть розглянути не раніше наступного тижня. Він пояснив це тим, що проєкт надійшов до парламенту із значною затримкою.