Радник голови правління МХП назвав дві умови, які допоможуть виграти торгову війну

logo


У кожній сфері всередині України ми звикли сприймати конкурентів, як суперників, але на зовнішніх ринках ми повинні бути союзниками. Про це під час Київського економічного форуму в ході панелі «Торгові війни і їх вплив на світову економіку» заявив радник голови правління МХП («Миронівський хлібопродукт») по зовнішньоекономічним питанням Дмитро Лось.

Загалом він виділив дві проблеми, які можуть виникнути у ході торгової війни.

«На першому етапі потрібно розуміти, що якщо ти не диверсифікований, не маєш багатьох ринків збуту, ти не захищений. Також ви повинні мати якісну аналітику, розуміти, що відбувається в країнах, куди ви експортуєте. Розуміти тренди в Європі, Азії, Африці і т.д», — зазначив Дмитро Лось.

Він додав, що вирішальним моментом може бути, на перший погляд, банальна річ. 

Радник голови правління МХП наводить у приклад Саудівську Аравію:

Саудівська Аравія скасувала підтримку АПК, це означає, що неминуче відбудеться падіння національного виробника. Експортери отримують більше шансів на цьому ринку, — говорить він.

На другому рівні він виділяє проблему введених квот та змінених стандартів.

«В такому випадку треба йти за допомогою до своєї держави. Але ви повинні бути без ілюзій, що Україна відкриє вам 200 країн. Потрібно бути консультантом і партнером. Показувати точково, де потрібно посилити роботу. По м’ясу птиці в Європі, наприклад, сильні Франція, Польща, Італія. Тоді потрібно йти домовлятися з тією ж Німеччиною, яка може бути більш лояльною. Але в цілому будьте готові, що локальний виробник завжди буде в пріоритеті, і експортеру потрібно боротися за кожен ринок», — додав Дмитро Лось.