Радник Держдепу США: В України є свій голос у справі «Північного потоку-2»

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростовує інформацію, опубліковану у виданні Politico, що нібито адміністрація США закликала Україну утриматися від критики «Північного потоку-2».

Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода під час свого візиту до Києва 21 липня.

На запитання, чи дійсно Вашингтон тисне на Україну в цьому питанні, Шолле відповів: «Ні. Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності».

У радника Державного департаменту США також запитали, чи відповідає дійсності інформація, викладена в статті The Wall Street Journal, що США та Німеччина погодили перелік заходів із підтримки України на тлі фінальної стадії будівництва «Північного потоку-2».

«Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність» – зазначив він.

Аналітичне видання Politico опублікувало ввечері у вівторок матеріал, посилаючись на чотри власних джерела, проте, що у розпал напружених переговорів з Берліном щодо трубопроводу «Північного потоку-2» адміністрація Джо Байдена просить Україну мовчати про свою незгоду.

Всі свіжі новини на нашомуTelegram-каналі Приєднуйся!