Радикальна партія Ляшка заявляє про масштабні порушення на виборах до ОТГ на Черкащині

logo


Радикальна партія Олега Ляшка заявляє про масштабні і масові порушення виборчого законодавства та фальсифікацію результатів на виборах у Шполянській ОТГ на Черкащині.

Відповідну заяву оприлюднила прес-служба Радикальної партії Олега Ляшка.

“Традиційною проблемою виборів є підкуп виборців. На виборах у Шполянській ОТГ він носив рекордний характер як за своєю масовістю, так і розміром виборчого хабаря, зокрема в деяких селах давали до 1000 гривень за голос”, – йдеться в заяві.

Радикальна партія Олега Ляшка повідомляє про побиття та залякування членів дільничних виборчих комісії. При цьому, попри численні звернення до правоохоронних органів, ні місцева поліція, ні прибулий поліцейський підрозділ з обласного центру не забезпечили правопорядок на виборах.

“Протягом усього дня виборів відбувалися рейди автобусів з тітушками одягненими в камуфляжну форму, які в силовий спосіб вкидали сотні бюлетенів за провладний політичний проект ВО “Черкащани”. Під час одного з таких вкидань був жорстоко побитий голова районної організації РПЛ Володимир Дубина, який намагався перешкодити правопорушенню, вихопивши пачку бюлетенів у одного з “бійців”-тітушек”, – повідомила прес-служба.

Радикальна партія Олега Ляшка стверджує, що виборче свавілля проходило за потурання і тіньового сприяння з боку голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, який є одним з головних творців та бенефіціаріїв політичної партії  ВО “Черкащани”, на користь якої здійснювалася фальсифікація виборів.

Згідно з заявою партії, зараз відбувається спроба тіньового перерозподілу результатів з метою дещо погасити резонанс від виборів на Черкащині. Зокрема, РПЛ пропонували виборчого хабаря по 500 голосів на дільниці, щоб ми закрили очі на фальсифікації і не зверталися до правоохоронних органів та до суду.

Радикальна партія Олега Ляшка заявляє наступне:

1) Ми категорично не визнаємо сфальшовані вибори у Шполянській ОТГ на Черкащині та вимагаємо від ЦВК скасувати їхні результати. Зараз готуємо позови до суду і заяви в правоохоронні органи.

2) Вимагаємо від Національної поліції та правоохоронних органів відкрити кримінальні провадження за усіма фактами правопорушень та фальсифікацій на виборах та провести ретельне розслідування у Шполянській ОТГ на Черкащині. Винні у виборчому беспрєделі мають бути нарешті покарані.

3) Закликаємо Національну поліцію провести належну перевірку місцевої поліції та інших підрозділів, які проявили непрофесіоналізм та бездіяльність і не забезпечили правопорядок на виборах, зокрема не запобігли масовим силовим правопорушенням і фальсифікаціям на виборчих дільницях.

4) Вимагаємо від Президента України Петра Порошенка звернути нарешті увагу на ситуацію некерованості, політичної корупції та правового нігілізму, яка склалася на Черкащині в останні роки, та звільнити голову Черкаської ОДА Юрія Ткаченка.

На зазначених виборах Радикальна партія посіла друга місце за результатами та отримала 3 мандати з 18 у міській раді ОТГ м. Шполи.

Всього