Рада збільшила штрафи за вирубку та знищення лісів

logo


Відповідний законопроект (№10201-1) за основу та в цілому підтримав 241 народний депутат.

За словами співавтора законопроекту — нардепа від БПП Ольги Червакової, за такий суспільно небезпечний вид злочину як незаконна вирубка лісів передбачено кримінальну відповідальність тільки в тому випадку, якщо «чорні лісоруби» завдадуть шкоди на 2 млн грн, тобто здійснять вирубку на площі до 1 га лісу, повідомляє Укрінформ.

«Тільки при вирубці не менше гектара лісу настає кримінальна відповідальність», — уточнила депутат.

Як зазначає Інтерфакс-Україна, збільшені штрафи за порушення порядку використання лісосічного фонду, за незаконну вирубку, пошкодження дерев, зберігання незаконно вирубаних, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців в розсадниках, а також молодняка природного походження.

Також збільшено штрафи за знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень вздовж річок, водних об’єктів, залізниці, знищення підросту в лісах.

Незаконним переміщенням через кордон буде вважатися той обсяг лісоматеріалу, вартість якого перевищить неоподатковуваний мінімум в 18 разів, а в особливо великих розмірах — в 36 разів. Санкція передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років.