Рада схвалила в першому читанні закон про відповідальність за незаконне збагачення

logo


Верховна Рада прийняла законопроєкт президента Володимира Зеленського №1031 про відповідальність за незаконне збагачення за основу в першому читанні.

Трансляцію вів «Прямий».

Закон передбачає запровадження механізму цивільної конфіскації корупційних активів, а також повернення кримінальної відповідальності на незаконне збагачення. При цьому профільний комітет рекомендував прийняти закон з поправками про терміни позовної давності і ретроактивності.

Документ, зокрема, пропонує доповнити Кримінальний кодекс положеннями, які встановлюють кримінальну відповідальність за придбання чиновником активів, вартість яких перевищує на 15 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян його законні доходи.

Нагадаємо, раніше комітет ВР з питань запобігання та протидії корупції рекомендував парламенту схвалити запровадження механізму цивільної конфіскації корупційних активів.

Раніше Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді направити на розгляд до Конституційного суду законопроект, яким пропонується закріпити за президентом Володимиром Зеленським повноваження призначати керівників НАБУ і ДБР.

29 серпня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №1014. У ньому він просить закріпити за президентом повноваження створювати незалежні регуляторні органи, НАБУ, а також призначати і звільняти керівників НАБУ і Держбюро розслідувань. Він визначив цей проект закону як невідкладний.

Зазначимо, згідно з чинним законодавством, керівництво даних правоохоронних органів призначає Верховна Рада України.

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.