Рада під оплески Гройсмана ухвалила закон про приватизацію

logo


Рада під оплески Гройсмана ухвалила закон про приватизацію Володимир Гройсман був присутній під час голосування за законопроект про приватизацію держмайна. Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про приватизацію держмайна».

Документ в цілому підтримали 266 народних депутатів. «Проти» голосував лише «Опозиційний блок».

Голова ВР Андрій Парубій назвав закон антикорупційним, економічним і прогресивним.

На засіданні були присутні прем’єр-міністр Володимир Гройсман та керівник Фонду держмайна Віталій Трубаров.

«Планувалося, що ми його ухвалимо разом із бюджетом», — зазначив Трубаров.

За його словами, у переліку до приватизації близько 900 підприємств.

Закон встановлює спрощену класифікацію об’єктів приватизації на об’єкти малої та великої приватизації; вимоги до покупців об’єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації; відповідальність за недостовірність, неповноту представлених документів; розширено коло об’єктів, які можуть підлягати приватизації.

У зв’язку з цим змінюється підхід до продажу малих і великих підприємств. Новий закон чітко встановлює 11 місяців для об’єктів великої приватизації та 5 місяців для малої. Якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 млн гривень, то це об’єкт великої приватизації, який буде продаватися з залученням радника, усе менше — це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних платформах.

Документ також встановлює чіткий порядок приватизації; вимоги до формування і затвердження переліків об’єктів, що підлягають приватизації; порядок прийняття рішення про приватизацію.

Ініціювати приватизацію об’єктів зможуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб’єкти управління об’єктами державної власності або покупці.

×

Читайте также: