Путін вимагає прямих переговорів між Україною і сепаратистами

logo


Для врегулювання конфлікту на Донбасі потрібні прямі переговори між Києвом та сепаратистами, заявив президент Росії Володимир Путін. Він також прокоментував захоплення бойовиками підприємств на Донбасі.

Аби вирішити конфлікт на Донбасі, потрібен прямий діалог між Києвом та сепаратистами. Таку думку висловив у вівторок, 2 травня, президент Російської Федерації Володимир Путін на спільній прес-конференції з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель (Angela Merkel), проведеній після двосторонньої зустрічі у Сочі. На думку Путіна, без прямого діалогу Києва та Донбасу годі розраховувати на врегулювання конфлікту. «Неможливо домогтися вирішення конфлікту без прямого діалогу конфліктуючих сторін», — сказав російський президент.

Путін також вкотре нагадав про вимогу надати особливий статус окремим районам Донбасу. На його погляд, це слід зробити на законодавчому рівні, на основі чого потім провести місцеві вибори.

Водночас він висловився за продовження переговорів у «нормандському форматі» та наголосив на важливості дотримання мінських домовленостей.

Путін: Ніхто нічого ні у кого не відбирав

Президет РФ також прокоментував запровадження зовнішнього управління на підприємствах, розташованих на підконтрольних сепаратистам територіях.

На його думку, бойовики не «забирали у законних власників» підприємства на Донбасі. «Оскільки ці підприємства, які розміщені на території невизнаних республік, позбавлені можливості отримувати сировину з української території, відвантажувати товар на українську територію, людям, які працюють на цих підприємствах, щоб не залишитися без засобів існування, не залишалося нічого іншого, крім як запровадити тимчасове управління», — сказав Путін.

Москва нагадала про Одесу

Стосовно трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року Путін зазначив, що «світова спільнота не має права ні забувати про це, ані допускати повторення подібних варварських злочинів у майбутньому».