Путін: Київ втратив шанс реалізувати мінські домовленості

logo


Президент Росії Володимир Путін заявляє, що українська влада втратила шанс реалізувати мінські домовленості.

«Сьогоднішня київська влада, можливо, втратила шанс реалізувати мінські домовленості тоді, коли у них були такі внутрішньополітичні можливості. Сьогодні ж можливості у вищого ешелону влади стали, м’яко кажучи, скромнішими, зважаючи на низку обставин. Але попри це потрібно продовжувати зусилля саме у «нормандському форматі» у рамках мінських угод», – заявив Путін 2 травня під час зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель у Сочі.

Лідер Німеччини, свою чергою, заявила, що санкції проти Росії можуть бути скасовані лише, якщо будуть усунуті причини, через які вони були запроваджені.

«На що ми розраховуємо і що не може бути забутим – це базові принципи європейської системи безпеки, які були порушені. Анексія Криму – це не просто анексія, це порушення мирних цінностей, створених після Другої світової війни. Йдеться зокрема про непорушність кордонів та повагу до територіальної цілісності», – зазначила Мекрель.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися з часу російської агресії в Україні.

16 березня 2014 на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

США, ЄС та інші країни запровадили проти Росії санкції через анексію Криму іпідтримку сепаратистів на сході України. За даними ООН, внаслідок бойових дій на Донбасі загинули понад 4800 людей.