Проблема підвищення температури — кліматичний виклик для українських аграріїв

logo


Проблема зміни клімату постає перед українськими аграріями. Найближчі десятиріччя середня температура підійматиметься та спостерігатиметься зменшення вологості. Ці питання обговорювалися на ХХХ міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2018».

«Було прийнято рішення, що Україна бере на себе відповідальність і має добровільні зобов’язання, які стосуються деградації земель країни. Але остаточно це питання вирішить Кабінет Міністрів», — розповів заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко.

За прогнозами, очікується підвищення температури в середньому до півградуса за 10 років, зазначила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко. «На Заході країни вже відчувається зменшення кількості опадів у період квітень-травень, зокрема у Львівській, Тернопільській та Волинській областях», — наголосила експертка.

Рослини великою мірою залежать від теплових ресурсів, оскільки мають дуже незначні можливості коригувати температуру. Тому науковцями було запропоновано створення більшого набору сільськогосподарських культур.

Доктор сільськогосподарських наук, академік НААН Микола Роїк зауважив, що науковці повинні реагувати на зміни клімату. Адже вони можуть змінювати біологічну основу рослин, стійкість біотипів, створення нових генотипів, сортів.

А також важливим є збереження вологості ґрунтів. Тут необхідні саме технологічні зміни. Бо близько 80% земель України потребують зволоження.

До того ж необхідним є створення добрив на основі біологічних препаратів. Це забезпечить родючість ґрунтів та більш якісну продукцію.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова розповіла, що Мінагрополітики разом із ФАО підготувало проект стратегії з адаптації українського сільського господарства до зміни клімату, яка базується на переорієнтації сільськогосподарських систем та створенні кліматично оптимізованого сільського господарства. Відповідний документ, який розроблено з урахуванням напрацьованого світового досвіду, зараз знаходиться на громадському обговоренні.

 

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS