Прикарпатські аграрії посівну завершили, до жнив готові

logo


Весна з літом цьогоріч зустрілися дуже рано, швидше природних термінів. Якщо в березні ще лежав сніг, то наприкінці травня озимі сільськогосподарські культури вигуділи нівроку.

На знімках:

 

Директор ДП «Обрій» Василь Боднарчуксподівається на високий урожай ріпаку.

 

Заступник директора філії «Перспектив» Роман Костюкі директор департаменту АПР Іван Андріїшин.

Озимина в Івано-Франківській області дозріває на 74,5 тис. га, що на 15,5 тис. га більше, ніж торік. Закладена з осені добра основа, належний догляд стали запорукою нинішнього чудового стану полів. Скажімо, ячмінь має колос у стані молочної стиглості. Можна стверджувати, що його почнуть збирати в середині червня. Під жито відведено 2,6 тис. га.

Озиму пшеницю збиратимуть на 62,7 тис. га. Пальму першості за площами під цією культурою має філія «Перспектив». Лани вражають рівномірністю посівів, їх висотою, добірним колосом. Заступник директора підприємства Роман Костюк розповів, що ця культура займає в структурі 23,5%. Завдяки вчасній підготовці полів, використанню високоякісного насіння посіви увійшли в зиму міцними. Дотримано технологічного процесу і в догляді за рослинами. Тож сподіваються на високий урожай.

Серед озимих культур до збирання є 18 тис. га ріпаку, десь наприкінці червня приступлять до жнив. Директор ДП «Обрій» Городенківського району Василь Боднарчук демонструє поля з дослідними посівами озимого ріпаку. Вразили всі ділянки. А найбільше — «Атора». Його тут посіяли вперше. Незважаючи на посушливий сезон, очікують добірного врожаю, про що свідчать майже метрова висота і ваговиті боби рослин. Насіння випробування пройшло, можна культивувати в господарстві.

На Прикарпатті завершений посів ранніх культур. Директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Іван Андріїшин повідомив, що під них відведено 237 тис. га. За оперативними даними, яра пшениця становить 8,3 тис. га (торік 7,6 тис. га). Посівна кампанія ускладнилася тим, що майже збіглися строки ранньої і пізньої груп. Структура полів дотримана. Є надія, що Івано-Франківщина буде забезпечена зерном власного виробництва. Торік вал зернових і зернобобових культур сягнув 741,8 тис. т зернових, за середньої урожайності 51,4 ц/га.

Високі сумарні температури квітня-травня ускладнили схожість овочевих культур. Господарства й одноосібники здебільшого пересівали моркву і столовий буряк.

Із втратою єдиного на Прикарпатті заводу з переробки солодких коренів занепала й цукрова галузь. Буряки в області посіяні лише на 830 га, 740 із них — в сільгосппідприємствах Городенківського району. Колись тут буряків вирощували вп’ятеро більше.

Директор ДП «Обрій» Василь Боднарчук розповів, що ця культура залишається одним з пріоритетів підприємства, сприяє належній сівозміні та є високорентабельною. Однак до збору врожаю — важка дорога. Чітке дотримання технологічного процесу, використання і вчасне внесення засобів захисту рослин потрібні для того, щоб бурячки зімкнулися рядочками. Сировину здають на Борщівський цукрозавод. Польові дороги перед збором урожаю укріплюють щебенем, щоб не було проблем із вивезенням.

На базі Городенківського району відбулася виїзна нарада-семінар департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації. На порядку денному — завершення комплексу весняно-польових робіт і підготовка до жнив. Для цього у області матеріально-технічних ресурсів вистачає. Однак від негоди ніхто не застрахований. Позаторік на полях підприємства «Штерн Агро» із Тлумацького району град змолотив весь ріпак, залишивши на полі орієнтовно 13 млн грн. А це вартість нового сучасного комбайна.

Людмила СТРАЖНИК.

Фото автора.

Івано-Франківська область.