Президент Німеччини зробив важливе зауваження щодо будівництва «Північного потоку-2»

logo


Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час зустрічі з польським колегою Анджеєм Дудою наголосив, що російсько-німецький проект газогону «Північний потік-2» є приватною ініціативою.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Він також додав, що попри це у розмовах з російською стороною німецький уряд піднімає питання цього газопроводу.

Читайте також: «Росія вже двічі порушувала угоди» – інтерв’ю лідера європейських «зелених»

За словами Штайнмаєра, під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіном німецька канцлер Анґела Меркель порушила питання України.

Йдеться про те, щоб розвіяти побоювання Польщі та України, що гілка «Північного потоку-2» призведе до припинення транзиту газу через територію України. Слід знайти вирішення, яке дозволить утримати транзит газу через Україну,– сказав він.

У свою чергу Дуда наголосив, що йдеться про енергетичну безпеку значної частини Європи – України, Словаччини та Польщі.

«Ми переконані, що йдеться теж про інтереси Європи як одного цілого, тому що ми не хочемо такої ситуації, коли є велике домінування російського постачальника – перш за все «Газпрому», – додав Дуда.

Нагадаємо, 27 березня Німеччина видала повний комплект дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2» у німецькій Виключно економічній зоні (ВЕЗ). Фінляндія видала останній необхідний дозвіл для будівництва на своїй території газогону «Північний потік-2».

США вважають, що проект будівництва газопроводу «Північний потік- 2» створює проблеми безпеки для країн Заходу, тому проти нього можуть бути введені санкції. Зокрема, проти німецьких компаній, які братимуть участь у будівництві.

Що таке «Північний потік-2»?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.