Прем’єр Польщі висловився про будівництво «Північного потоку-2»

logo


Будівництво «Північного потоку-2» суперечить європейським нормам і шкодить безпеці України, Польщі та інших країн регіону.

Таку заяву зробив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю Іnteria.pl.

Матеуш Моравецький

«Треба відверто визнати: дві потужні країни, з яких одна є світовою наддержавою – Росія, а інша, Німеччина – четвертою економікою світу, вирішили побудувати газопровід. Ми вважаємо, що це суперечить європейським нормам. Ми також вважаємо, що це суперечить запевненням про безпеку для цієї частини світу, України і Польщі, і є проявом егоїзму». Матеуш Моравецький

За його словами, в цьому питанні потрібні союзники, які будуть «відверто піднімати це питання».

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що не вважає політичним проектом «Північний потік-2». Про це він розповів під час спільної прес-конференції з Павлом Клімкіним.

Зокрема, міністр зазначив, що в Німеччині розглядають Північний потік-2 виключно як бізнес-проект, адже в його будівництві беруть участь дуже багато компаній.

«Що стосується нашої активності щодо «Північного потоку». Ми не вважаємо його політичним проектом, а проектом, у якому задіяно багато європейських підприємств, не тільки з Німеччини», — заявив Маас.

Раніше портал писав, що швейцарский суд кантону Цуг скасував своє рішення про накладення арешту на акції «Газпрому» в «Північний Потік» і «Північний Потік — 2».

Це також підтвердила компанія «Нафтогаз України». Про це повідомив у четвер комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, передає УНН.

«Своє рішення про заморожування активів» Газпрому «, оскільки вони не знайшлися в Швейцарії, суд Швейцарії скасував», — йдеться в повідомленні «Нафтогазу».

Як повідомляв «Знай.uа», чому Великобританія провалила Brexit і що буде далі.

Також «Знай.uа» писав, що Зеленский Тимошенко і Ляшко розповіли, як після виборів повернуть Донбас.