Представниця Ради заявляє про «кричущі порушення» у рішенні КСУ щодо антикорупційного законодавства та прогнозує міжнародний скандал

Рішення Конституційного суду щодо антикорупційного законодавства було ухвалено з «кричущими процесуальними порушеннями» та є сумнівним за змістом. Про це заявила представниця Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря.

«У звʼязку із сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства Україна ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал», — підкреслила Совгиря.

Нагадаємо, 27 жовтня Велика палата КСУ ухвалила рішення у справі про неконституційність окремих положень закону «Про запобігання корупції», зокрема про скасування відповідальності за незаконне збагачення посадовців, за поданням 47 нардепів (більшість з них – представники «Опозиційної платформи – За життя»).

У КСУ поки не оприлюднили текст рішення. Але ряд ЗМІ з посиланням на джерела повідомив, що суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування.

Раніше НАЗК заявляло, що у трьох суддів «особистий інтерес» у розгляді цієї справи.