Правоохоронний комітет ВР звів зміни в КПК до мінімуму

logo


Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроект №1009, котрим передбачається вдосконалити окремі положення Кримінального процесуального кодексу, і рекомендуватиме його схвалити в цілому.

За словами голови комітету Дениса Монастирського, після першого читання надійшло понад півтори сотні правок. Проте щодо окремих принципових питань розбіжності залишилися. Тому вирішили піти на наступний компроміс: вирішити лише наболіле питання.

Таким чином, у законопроекті залишили тільки скасування так званих правок Лозового та надання можливості для ДБР і НАБУ знімати інформацію з телекомунікаційних пристроїв.

«Повторюю, що після закінчення турбо-режимі ми перейдемо до планової роботи і вже спокійно та комплексно розглянемо усі проблеми кримінального процесуального законодавства», — зауважив голова комітету.

Таку позицію підтримав і заступник голови комітету Андрій Осадчук, фракція Голосу.

«За 10-15 хвилин обговорити важливі проблеми законодавства не вдасться, а ризиків дуже багато: багато процедурних моментів щодо слідства, строків розслідування.  В турбо-режимі ми 100 відсотків помилилися б. Усі слушні пропозиції будуть розглянуті в окремих законопроектах», — висловив позицію фракції Андрій Осадчук.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» аналізувала зміни, передбачені законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства».