Повідомили про плани МВФ щодо ціни на газ

logo


Повідомили про плани МВФ щодо ціни на газ Уряд вже має напрацювання щодо зменшення навантаження на населення при оплаті ЖКП. Фото: Еспресо.TV

МВФ рекомендує не підвищувати ціни на газ, а ліквідувати різницю в ціні між різними споживачами.

«Маршрутна карта роботи з МВФ вимагає зменшення навантаження на держбюджет щодо соціальних виплат. Тому, вимога МВФ полягає не у підвищенні ціни на газ, а у ліквідації різниці в ціні між різними споживачами та корупційної складової при її нарахуванні», — заявив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, пише «Сегодня».

Уряд вже має напрацювання щодо зменшення навантаження на населення при оплаті ЖКП.

«Сьогодні 65 відсотків домогосподарств в Україні, які отримують субсидії, не зацікавлені в модернізації свого житла. Тому, наше завдання – мотивувати людей до проведення енергоефективних заходів у своїх будинках за рахунок різних інструментів», – наголосив Зубко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ чекає масштабної земельної реформи в Україні

Крім того, міністр сказав про важливість впровадження програми «теплих кредитів» і запуск Фонду енергоефективності. Фонд разом з міжнародними партнерами надаватиме фінансову і технічну підтримку для модернізації житла.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, у розробці моделі газового ринку крім МВФ бере участь Світовий банк. У результаті тарифи на блакитне паливо можуть не тільки не зрости, але і знизитися.

В Україні з 1 березня нинішнього року Нафтогаз знизив вартість природного газу для промислових споживачів. Порівняно з лютим, ціна зменшилася на 14% або до 7896 грн. За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, зниження вартості газу неодмінно вплине на здешевлення товарів і послуг для українців. Найперше подешевшають продукти харчування. Адже газ суттєво впливає на їхню вартість. Це і теплиці, і виробництво молочної продукції. Крім того, зменшиться вартість мінеральних добрив. Через це подешевшає зерно.

×

Читайте также: