Потім буде занадто пізно, – депутат Бундестагу про «Північний потік-2», Україну та Путіна

logo


Канцлер Німеччини Ангела Меркель дає неправильні сигнали, підтримуючи будівництво «Північного потоку-2». Німеччина стане більш вразливою до тиску Путіна, а життя України не полегшиться.

Представник фракції партії «Союз-90/зелені» у Бундестазі Джем Оздемір на полях Мюнхенської конференції заявив, що федеральний уряд з огляду на агресивну поведінку влади Путіна мав би робити жорсткі кроки, пише Укрінформ.

Читайте також: «Згодом – Балтика, а потім Польща»: у міноборони країни закликають Європу не підігравати Путіну

Він вважає, що намагання Меркель довести до завершення питання газопроводу є «неправильним».

З одного боку, це веде до того, що не робить легше життя Україні, з іншого – це не дуже дружньо щодо Польщі, балтійських країн,– сказав політик.

Депутат наголошує, що у відповідь на дії Росії поведінка Меркель мала б бути не такою. Різку позицію Берліна мали б розуміти та сприймати у Москві.

«Коли «Північний потік-2» побудують, буде занадто пізно щось робити та вимагати, в тому числи збереження ролі України як транзитера газу. Треба зараз шукати можливості, якщо ще є такий шанс, «вийти з проекту», – переконаний політик.

Оздемір також додав, що після агресії Росії у Керченській протоці та на Сході України загалом канцлер мала змогу зробити висновки і сказати: «Достатньо, цього досить», але не скористалася нею.

Що більш незалежними ми будемо від них, то краще. З «Північним потоком-2», на жаль, ми будемо ще на крок залежнішими та вразливішими для тиску Путіна, –зазначив німецький депутат.

Політик наголошує, що ЄС має бути єдиним у питанні санкцій та не піддаватися на тиск Путіна. 

Зазначимо, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала «Північний потік-2». Однак при цьому вона пообіцяла, що збереже транзит газу через Україну.

Що таке «Північний потік-2» та чим він загрожує Україні?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2».

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії у Страсбурзі дали йому «зелене світло» – погодили проект поправок до газової директиви ЄС. Відповідно до них, усі рішення щодо німецько-російського проекту буде приймати Берлін. Це не стосується лише тієї частини, що пролягає у територіальних водах Німеччини.