Посушливі умови на півдні України призводять до погіршення якості врожаю картоплі

logo


Посушливі умови на півдні України призводять до погіршення якості та зниження врожаю картоплі.

Про це пише Agrotimes.net.

Зокрема, через високі температури ґрунту посилюється дія збудників вірусів, які вироджують сорти картоплі. Бульби, уражені вірусними хворобами, за весняного садіння знижують схожість через порушення балансу гідролізуючих речовин. 

Характерними ознаками є передчасне пробудження вічок на бульбах, утворення витягнутих паростків, формування дрібних і хворих репродуктивних органів, прогресуюче зниження врожайності та погіршення якості бульб у наступних репродукціях. 

Науковці Інституту зрошуваного землеробства провели аналіз даних метеорологічних спостережень на Півдні за останні 24 роки й установили, що середньодобова температура підвищилася на 1 °С порівняно з попереднім тридцятирічним періодом. Річна кількість опадів у регіоні зменшилася за цей час на 20 мм. 

У період весняного терміну садіння картоплі підвищилася сума активних температур повітря вночі до 26 °С, удень поверхня ґрунту нагрівалася до 30 °С. Влітку нічна температура підвищилася до 30 °С, денна — понад 40 °С. Такі умови прискорюють процес виродження картоплі.

Нагадаємо, за попередніми даними, у 2017 році валовий збір картоплі становитиме 21,9 млн тонн, що незначно (на 0,5%) перевищує минулорічний обсяг. Примітно, що понад 98% врожаю вирощено господарствами населення.