Посол США у Німеччині пригрозив місцевим компаніям санкціями через «Північний потік-2»

logo


Посол США у Німеччині Річард Гренелл відправив листи компаніям у ФРН, в яких пригрозив можливістю санкцій з боку Вашингтона через підтримку будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомило видання Bild.

Читайте також: «Не німецько-російський проект»: МЗС Німеччини відповіли на критику щодо «Північного потоку-2»

Ми наголошуємо, що продовження підтримки російського енергетичного сектору може спричинити за собою введення санкцій,– написав Гренелл.

Він також додав, що, «якщо через запуск «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» європейські поставки газу через Україну стануть надлишковими, Київ втратить своє значення в сфері політики безпеки, через що зросте ризик інтервенцій з боку Росії».

Посол США у Німеччині зауважив, що фірми, які підтримують обидва проекти, підривають безпеку України і Європи.

Зазначається, що листи, узгоджені з владою США, розіслані багатьом німецьким компаніям, які, в свою чергу, сприйняли їх як шантаж.

«Листи потрібно сприймати не як загрозу, а як ясне вираження політичної позиції США», – заявив представник Гренелла у відповідь на таку реакцію.

Нагадаємо, будівництво газопроводу у США засуджували не раз. Так, посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку «Північного потоку-2». Газопровід дозволить Кремлю отримати величезні суми, які там потім спрямують на агресію та дестабілізацію ситуації.

Окрім того, 19 грудня у Сенаті США представили проект резолюції з вимогою до президента Дональда Трампа протидіяти агресії Російської Федерації на морі та протистояти побудові газопроводу «Північний потік-2».

Що таке «Північний потік-2»?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.