Посол Швеції в Україні: «Запорожсталь» проводить екомодернізацію, як це роблять європейські компанії

logo


Посол Швеції в Україні відвідав металургійний комбінат «Запоріжсталь». Насамперед гостя зацікавили новітні технології, які запроваджує комбінат за для збереження навколишнього середовища та моніторингу та управлянням виробничих процесів.

Протокольна зустріч: невід’ємна частина візитів поважних гостей на комбінат. Обмін візитівками та перші відомості про підприємство. Але основне знайомство із комбінатом починається поверхом нижче — у головній диспетчерській «Запоріжсталі». Як кажуть працівники — це серце і розум величезного виробництва. А також — очі: сотні камер та тисячі датчиків дають повну картину усіх процесів, що відбуваюся біля і всередині обладнання. Аналогічні диспетчерські є на підприємствах лише світового рівня. А ще — це своєрідний полігон для допомоги Запоріжжю у впровадженні програми глобального моніторингу «Безпечне місто».

«Запоріжсталівська» система моніторингу використовує надсучасне обладнання, у тому числі і камери. Також Послу Швеції показали проммайданчик, а саме один з об’єктів екологічної модернізації, лінію НТА-4. Завдяки їй вдалося суттєво зменшити викиди як в атмосферу, так і в Дніпро. Зараз це приклад того, яким має бути сучасне металургійне виробництво. Представники «Запоріжсталі» кажуть: інвестувати у модернізацію та екологічні програми — єдиний шлях до економічного успіху. Загалом, за останні п’ять років сума інвестицій склала понад 9 мільярдів гривень. У свою чергу представники дипломатичної місії високо оцінили той шлях, який пройшов комбінат, та перспективи подальшої модернізації і співробітництва із європейськими компаніями.