Посол Чалий узяв участь у підписанні документів щодо фінансування будівництва ЦСВЯП

logo


Посол Чалий узяв участь у підписанні документів щодо фінансування будівництва ЦСВЯП

Посол України в США Валерій Чалий разом із президентом і виконавчим директором Корпорації закордонних приватних інвестицій США Реєм Вашборном (OPIC) і президентом НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським узяв участь у церемонії підписання документів, пов’язаних із фінансуванням будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Як повідомляється на сторінці посольства України в США в соцмережі Facebook, сховище прийме на зберігання ядерне паливо з трьох атомних електростанцій України.

«Відповідно до угоди, Bank of America/Merrill Lynch організувала розміщення облігацій із фіксованою ставкою на фондовому ринку США для запозичення $250 млн під зобов’язання страхування ризиків з боку OPIC. «Енергоатом» отримає 20-річний кредит на відповідну суму. «Енергоатом» спільно з американською компанією Holtec International розпочали будівництво сховища в листопаді 2017 року», — йдеться в повідомленні.

Посол наголосив, що проект будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реалізується спільно з американськими партнерами і є «важливим кроком на шляху зміцнення енергетичної безпеки України».

«Проект не тільки підвищує нашу енергетичну безпеку, а й має значний позитивний соціальний та економічний ефект, зокрема створюючи в Україні нові високооплачувані робочі місця. Після завершення будівництва сховища Україна заощаджуватиме значні кошти, відмовившись від транспортування та зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії», — зазначили в посольстві України в США.

Читайте также: