Порошенко зробив Ахметова головним експортером електроенергії

logo


Президент Петро Порошенко зробив бізнесмена Ріната Ахметова головним експортером електроенергії в Україні.

Про це передає «Олігарх».

У статті йдеться про те, що Україна збільшила експорт електроенергії на 40,6% за перші п’ять місяців 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Міністерство енергетики та вугільної промисловості у звіті за 16 червня повідомило, що зараз експорт електрики становить 2,618 млрд кВт-г.

Слід зазначити, що ріст експорту відбувся в першу чергу завдяки Молдові. Проте виробництво електрики збільшилося лише на теплових електростанціях, тоді як на атомних воно впало.

Справа у тому, що більшість теплових електростанцій контролюється вертикальною інтеграцією підприємств ДТЕК, що належить Ахметову. За даними держпідприємства «Енергоринок» станом на 1 червня тариф на електроенергію становить 1,71 грн за кВт-ч.

Збільшення її експорту весною 2017 року пов’язано із закінченням опалювального сезону в Україні. Воно здійснене з метою утримання прибутку від продажу електрики на попередньому рівні.

Крім того, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики підготувала поправки до законодавчої бази, які скасують дотаційні сертифікати з оптово-ринкової ціни електроенергії. Внаслідок цього Ахметову компенсуються втрати, пов’язані з її поставкою населенню та підприємствам по диференційованим тарифам.

За інформацією видання, Ахметов заробить 1,2 млрд гривень у рік на експорті електроенергії. 

Нагадаємо, Київрада вирішила припинити дію угоди між Київміськдержадміністрацією і компанією «Київенерго», попередньо продовживши його на чотири місяці — до закінчення опалювального сезону 26 квітня 2018 року.

Читайте также: