Порошенко відкрив перший пусковий комплекс зернового термінала MV Cargo в морпорту «Южний»

logo


14:37 01.06.2018

Порошенко відкрив перший пусковий комплекс зернового термінала MV Cargo в морпорту "Южний"

Президент України Петро Порошенко відкрив перший пусковий комплекс зернового термінала Cargill і MV Cargo в морському торговельному порту «Южний» (Одеська область).

«Цей термінал — не лише найбільший інвестиційний проект країни за останні два роки, це ще й зразок державно-приватного партнерства. Держава в особі Міністерства транспорту взяла на себе зобов’язання здійснити днопоглиблення, без якого сюди не зайшло б жодне судно», — заявив співвласник і генеральний директор порту ТІС, співвласник споруджуваного термінала Cargill, партнер інвестиційної компанії SD Capital Андрій Ставніцер.

Він також зазначив, що в повному обсязі проект запрацює вже восени поточного року.

П.Порошенко особисто прийняв перший вагон із зерном на урочистому запуску першої черги термінала.

«Мені приємно, що сьогодні я можу взяти участь у відкритті дуже важливого етапу цього проекту, в якому бере участь ваша компанія, в якому бере участь Європейський банк реконструкції та розвитку, міжнародна фінансова корпорація, держава», — заявив президент.

П.Порошенко також зазначив, що вважає розвиток портової інфраструктури України питанням національної безпеки.

Як повідомлялося, зерновий термінал Cargill і MV Cargo вже до кінця 2018 року може перевалити 1 млн тонн.

Компанія Cargill (США), Адміністрація морських портів України (АМПУ) і ТОВ «М.В. Карго» в серпні 2015 року підписали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у МТП «Южний». Його запуск попередньо був запланований на 2017 рік.

Cargill у лютому 2016 року підписала з «М.В. Карго», що оперує в порту «Южний», інвестугоду, згідно з якою вона вирішила інвестувати $100 млн у будівництво зернового термінала. Сторони формалізували свої наміри шляхом підписання договору про придбання компанією Cargill 51-відсоткової частки «М.В. Карго». За їхніми оцінками, перевалочні потужності, а також 16-метрова глибина біля причалу дадуть змогу терміналу обробляти до 10% усього українського експорту зернових.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб (ЄДР), ТОВ «М.В. Карго» засноване у 2004 році. Його власником є компанія Neptune Port Holding B.V. (Нідерланди), кінцевими бенефіціарами якої є Єгор Гребенніков і А.Ставніцер.

Cargill Inc. — найбільша світова приватна компанія, що інвестує в харчове виробництво. Компанія працює у 68 країнах світу, здійснює продаж зерна, олії, цукру та інших продуктів. Крім того, є великим виробником сільськогосподарської продукції.