Порошенко підписав закон, який обріже прибутки власникам домашніх СЕС

logo


Петро Порошенко все таки підписав закон №8449-д, який скасовує «зелені» тарифи для власників сонячних електростанцій, проте зберігає їх для олігархів.

Про це у Facebook написав голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Із наступного кварталу такі дрібні домашні СЕС будуть відпускати у загальну мережу свою е/е безкоштовно. А крупні СЕС Ахметова та іншої «еліти» таку ж електроенергію будуть продавати у мережу за 5 грн за кВт-год, для них супервисокий «зелений» тариф працює далі», — написав Герус.

Нагадаємо:

25 квітня депутати Верховної Ради проголосували законопроект 8449-д, який відмінив «зелений» тариф для всіх наземних домашніх СЕС потужністю до 30 кВт.

Водночас експерти зазначали, що власники домашніх електростанцій отримуватимуть виплати за «зеленим тариф», проте лише з частини СЕС, встановленої на дахах і фасадах будівель і капітальних споруд. Проте для цього споживач ще має підтвердити, що ці споруди — капітальні.

Одним із шляхів вирішення цієї проблеми, за словами експертів, було накладення президентом вето на новий закон, оскільки в ньому порушені конституційні права громадян.

На думку голови Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг, якби «обнулювався» тариф для вже працюючих електростанцій, які збудували Ахметов, Хмельницький, Дубневичі, Косюк, Веревський, Хмельницький, ICU, Аваков, Мартиненко, Клюєв, «то безумовно таке б ніхто не допустив — було б вето».

Детальніше про це читайте у колнці ЕП: «Обнулення «зелених» тарифів для домашніх СЕС: вбити середній клас на догоду олігархам?»

Економічна правда