Порошенко: підписано масштабну інвестиційну угоду про спорудження ВЕС в рамках проекту «Сиваш»

logo


73перегляди

23 січня 2019, 21:45

NBT, Total і ЄБРР на засіданні другої інвестиційної ради в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі підписали угоду щодо будівництва вітроелектростанції у Херсонській області в рамках проекту «Сиваш», передають Українські новини.

«Сьогодні ми підписали масштабну інвестиційну угоду про спорудження вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших у Європі! В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren. Інвестори довіряють Україні та українському бізнес-середовищу. І це – найкраща характеристика змін, які відбулися у державі!» – сказав Президент України Петро Порошенко після підписання і також повідомив про це на сторінці Facebook.

Сьогодні ми підписали масштабну інвестиційну угоду про спорудження вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших у Європі! В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren. Інвестори довіряють Україні та українському бізнес-середовищу. І це – найкраща характеристика змін, які відбулися у державі!

Опубликовано Петро Порошенко Среда, 23 января 2019 г.

За його словами, дуже важливо, що ці інвестиції приходять з відомими французськими компаніями, в таку сферу, як відновлювана енергетика.

«Коли за одним столом сидять компанії, які мають загальну капіталізацію у 1 трильйон доларів, і частину цих коштів вони спрямовують в Україну, то це найкраща характеристика змін, які відбулися у державі», – додав Порошенко.

Нагадаємо: згідно з проектом,  у Херсонській області буде побудовано великий вітропарк потужністю 250 МВт, що включатиме 64 вітротурбіни по 3,9 МВт кожна. Вітропарк зможе виробляти 900 000 кВ*год на рік, які забезпечуватимуть електроенергією до 250 000 людей. Будівництво розпочнеться за кілька тижнів і триватиме 1,5 року. 

Як писав Mind, ЄБРР 28 листопада 2018 року схвалив надання кредиту на суму до 150 млн євро ТОВ «Сивашенергопром» (Херсонська область, «дочка» норвезької NBT) для будівництва вітряної електростанції (ВЕС) встановленою потужністю 250 МВт в Херсонській області. Загальна вартість зведення ВЕС в Херсонській області оцінюється в 369 млн євро

Детальніше про проект «Сиваш», читайте у матеріалі Mind «Сила вітру: як норвежці інвестують в українську відновлювальну енергетику».

Також читайте

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті