Порошенко: Ми створюємо групу в ЄС для зупинки «Північного потоку-2»

logo


Президент України Петро Порошенко анонсував створення в Євросоюзі групи, яка матиме на меті зупинку будівництва газогону «Північний потік-2».

Президент України Петро Порошенко повідомив про створення в Євросоюзі групи, яка має займатися зупиненням будівництва газопроводу «Північний потік-2». Про це він написав у понеділок, 18 червня, в соцмережі Facebook та в колонці на платформі Medium.

Він зазначив, що газогін є абсолютно політиканським проектом, який спрямований проти України та не має жодної економічної складової. За даними президента, «Північний потік-2» намагається забрати з України бюджет, що дорівнює майже трьом мільярдам доларів. «Щоб ви зрозуміли масштаб: три мільярди доларів  —  це та сума, яка сьогодні витрачається на всю оборону України. Вам зрозуміло, для чого він будується? Не для того, щоб економічними факторами провести диверсифікацію. А для того, щоб Україну залишити без грошей на фінансування нашої оборони», — повідомив Порошенко.

Він зазначив, що зараз Україна створює групу у Євросоюзі, яка має зупинити «Північний потік-2». «Саме тому ми активно ведемо переговори з Німеччиною. Запрошуємо їх робити міжнародний консорціум з управління державною газотранспортною системою України», — заявив президент.

Нагадаємо, що 3 травня в місті Лубмін на півночі Німеччини почалися будівельні роботи з прокладання нитки газогону «Північний потік-2», який викликає чимало нарікань в Європі. Угоди щодо фінансування проекту газогону «Північний потік-2» підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві — Німеччина).

Очікується, що до кінця 2019 року прокладуть 1200 кілометрів «труби», якою щорічно можна буде транспортувати близько 55 мільярдів кубометрів газу з Росії до Німеччини.

Україна виступає проти будівництва газопроводу та висловлює занепокоєння через можливу втрату в майбутньому статусу транзитної держави російського газу до Європи. Також противниками «Північного потоку-2» є США, Польща та країни Балтії. Критики газопроводу є і в Німеччині, однак федеральний уряд здебільшого підтримує реалізацію проекту, зазначаючи, що він є приватною ініціативою. При цьому в Берліні наголошують на важливості того, щоб Україна й надалі здійснювала транзит російського газу до Європи.