Попит на оренду житла значно скоротився. Як змінюються умови оренди в столиці

logo


Карантин в Україні: як обмеження вплинули на оренду нерухомості

Як змінюються умови оренди квартир в столиці

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у ринок нерухомості. У столиці попит на оренду квартир суттєво впав. Орендодавці, аби втримати своїх квартирантів, – зробили їм знижки, а дехто взагалі скасував місячну плату на період карантину. Однак домовитись пощастило не усім.

В уряді закликали орендодавців йди на поступки квартирантам. Однак виконують таке прохання не усі, адже це просто рекомендація.

«Це не означає, що орендодавець зобов’язаний це зробити», – пояснив експерт з ринку нерухомості Іван Кудояр.

За словами експерта, за період карантину попит на оренду житла у столиці впав на 80%. Власники квартир зараз знижують ціну в середньому на 10-20%. Однак про тенденції на ринку оренди житла поки говорити зарано.

Аренда жилья в Киеве: рекордное падение цен. Вскоре будут сдавать «за коммуналку» — эксперт

Відмовляються від оренди зараз мало людей. Ріелтори оцінюють до 10%. Якщо карантин закінчиться 24 квітня – повірте, пройде 1-2 тижні і все «закрутиться» так, як було, – сказав Кудояр.

Експерт також наголосив, якщо власник квартири не хоче робити знижку, можна домовитися про відтермінування оплати або поділити її на частини. Також дуже важливо домовлятися не на словах, а на папері. 

Аренда жилья по-новому: вдвое снизят цену и запретят выселять людей

Власник однокімнатної квартири на Оболоні Сергій здавав житло молодій парі медиків за 9 тисяч гривень. Однак на період карантину зробив знижку – 2 тисячі. Він розповів, що самі орендарі на такий подарунок і не сподівались, тому дуже зраділи, коли дізнались.

Орендує квартиру і студентка Юлія, яка навчається у столичному університеті. Ціна за житло – 7 тисяч гривень. На період карантину дівчина поїхала в рідне місто Одеса. Вона розповіла, що планувала виселятися із квартири, а після повернення – шукати нову. Однак власник сам запропонував не платити за оренду.

Читайте також Недорогое жилье. В каких районах Киева самые низкие цены на покупку квартиры

Источник:
24tv