Понад трильйон гривень витрачають українці “у тіні”, – ЗМІ

logo


На сьогоднішній день українці витрачають понад половину своїх коштів на придбання товарів, які реалізуються у “тіньовому” секторі економіки.

Протягом першого кварталу цього року за методом “витрати населення — роздрібний товарообіг” зафіксували рівень тіньової економіки в 55% від обсягу офіційного ВВП. І якщо він становив у 2016 р. майже 2,4 трлн грн, це означає, що значно більше трильйона гривень витрачається населенням на покупки в “тіні”, – повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на нові розрахунки Мінекономрозвитку.

Автор статті переконаний, що спрощена система оподаткування нахабно використовується великим бізнесом.

“За експертними даними на кінець 2016 р., 65% зареєстрованих ФОП, по суті, не вели власну підприємницьку діяльність, а використовувалися власниками великого бізнесу в якості внутрішнього офшору. За неконтрольований “кеш”, отриманий від цього офшору, і оплачується продукція, що надходить на ринок за “тіньовими” каналами, у тому числі і з використанням дозволених законодавством варіантів ввезення товарів (наприклад, пересилання поштою) нібито для особистих потреб, – йдеться в статті.

Зазначається, що свою “лепту в “тіньову” комерцію вносить і інтернет-торгівля, обсяги якої прискорено зростають.

При цьому, згідно з повідомленням, схему з використанням уявних ФОП, нітрохи не соромлячись, використовують навіть флагмани вітчизняного інтернет-бізнесу, “за якими стоять високопоставлені представники влади”.

На думку автора, перед державою стоїть завдання якомога швидше відокремити “ракову пухлину” оптимізаторів від цього малого бізнесу.

“Заходимо в ТРЦ, приміряємо джинсову сорочку за астрономічною ціною 3399 грн. Далі — каса. Але не сподівайтеся, вам там не вручать чек із написом “фіскальний”. Зате акуратно занесуть інформацію про покупку в комп’ютер, де зберігаються дані для власника торговельної точки, який веде суворий внутрішній облік реалізованого”, – зазначається у матеріалі видання.

Як пояснює автор, “замість фіскального чека покупцю дадуть документ для внутрішньої звітності, що ставить під питання його споживчі права”.

“Держава взагалі опиняється поза грою, — фізособа-підприємець (ФОП), яка орендує бутик, перебуває на спрощеній системі оподаткування і, відповідно до Податкового кодексу, може здійснювати свою діяльність без реєстратора розрахункових операцій (РРО), якщо її торговельний обіг не перевищує 1 млн грн на рік”, – підсумовує журналіст.

Читайте также: