Польські фермери забили тривогу через нестачу українських працівників

logo


Через бюрократичну тяганину українські заробітчани не можуть потрапити до Польщі. В результаті польські фермери забили тривогу: через нестачу робітників врожай може залишитись на полях.

Новину повідомляє «Польське радіо».

За даними ЗМІ, польські фермерські господарства потребують більшої кількості робітників з сусідньої  України. Зокрема таку заяву зробив президент польської Національної асоціації виробників овочів і фруктів Анджей Гайовнічек. Він пояснив, що бажаючі відправитись на заробітки є, однак вони зіткнулися з бюрократичною тяганиною.

«Дуже довго чекають візи, адже за біометричними паспортами … можуть в’їжджати лише туристи. Однак відповідно до закону, власники цих паспортів також протягом трьох місяців можуть працювати. Польської економіці це дуже допомогло б», – розповів Гайовнічек.

Він також наголосив, що причина такого ходу подій – зміни в адміністративно-правових нормах. Гайовнічек особливо наголосив, що польські фермери можуть так і не зібрати до 40% урожаю полуниці через брак робочої сили. Крім того, незібраними можуть залишитися вишня та малина.

«Фермери звертаються до митних служб з проханням ліберальніше ставитися до працівників з України. Вони очікують, що уряд Польщі змінить правила (для мігрантів з України – ред.)», – підсумував він.

Нагадаємо, Україна та Польща запустили кампанію «Партнерство та працевлаштування». Голова Польсько-української господарської палати Яцек Піхота заявив, що мета кампанії – протидія патологій під час рекрутації працівників в Україні та боротьба з випадками, коли у Польщі посередники не дотримуються умов працевлаштування.