Податок на виведений капітал: експерт розповіла, що зміниться в Україні

logo


Модель податку на виведений капітал відповідно до законопроекту, який вніс до парламенту президент Петро Порошенко, за своєю філософією відповідає філософії створення будь-якого бізнесу.

Про це на «Прямому» розповіла співавтор цього законопроекту, керуючий партнер аудиторської компанії Тетяна Шевцова.

«На сьогоднішній день ставка податку на прибуток складає 18%, але якщо обрахувати ефективну ставку за рахунок додаткових нарахувань, коригувань і всього іншого, дійсно сягає і до 25% для тих прибуткових компаній, які сплачують податок на прибуток. Ставки, які пропонуються податком на виведений капітал — це ставка 15% для виплати дивідентів на користь неплатників податку, і 20% це стосовно прирівняних так званих платежів. Тобто, це прирівняння тиску податкового навантаження на бізнес з 18% до 15%, але окремі платежі з 18% до 20% також підіймаються. Основна родзинка законопроекту полягає в тому, що кошти, які залишаються у бізнесі не оподатковуються. Вони можуть спрямовуватись на розвиток бізнесу, на реінвестиції і не оподатковуються до того часу, поки не виводяться з бізнесу.

Щоб було зрозуміло, модель податку на виведений капітал за своєю філософією відповідає філософії створення будь-якого бізнесу. Бізнес створювається для того, щоб отримати прибуток і отримати цей прибуток у вигляді дивідентів власниками або спрямувати на розвиток виробництва. Тому маніпулювання стосовно того, що один бізнес — «за», а інший — «проти», немає бути, тому що це статутна діяльність будь-якого бізнесу.

Що стосується спрощення адміністрування. Дійсно, ця система значно спрощує адміністрування. Тільки ті кошти і ті операції, які фактично в момент виплати дивідентів, в момент виплати прирівняних платежів, відсотків за окремими правилами роялті, стають об’єктом оподаткування. Більше того, кількість операцій, які обліковуються і розглядаються як база оподаткування — це значне скорочення тієї кількості операцій. Зараз адмініструються будь-які операції. В нашій системі розглядаються тільки операції, які здійснюються з неплатниками податку на виведений капітал», — розповіла вона.

Нагадаємо, ефект від запровадження податку на виведений капітал у Грузії обчислюється не тільки сумою надходжень.

Ухвалення Верховною Радою законопроекту «Про податок на виведений капітал» сприятиме зростанню української економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МАЄМО ШАЛЕНУ ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ: ШИМКІВ ПРО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПОДАТОК НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроект «Про податок на виведений капітал».

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.