Податкова повідомляє про чергову «офшоризацію»

logo


Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: ДФС, офшори

Майже дві третини експортних операцій в Україні проходять за непрямими контрактами, через офшори. Про це в ході прес-конференції повідомив голова Офісу великих платників Державної фіскальної служби Євген Бамбизов.

1233_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

«74% всіх експортних контрактів проходять по непрямим контрактам», — сказав він.

За словами Є. Бамбизов, 60% експортних операцій великих платників, податки яких адмініструються в Офісі, також проходять по непрямим контрактам.

«Для чого це робиться? Все розуміємо. Є посередник, який зареєстрований в юрисдикції, яка має пільговий режим оподаткування, і через цього посередника здійснюється придбання або реалізація того чи іншого виду продукції», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна продовжує переговори з МВФ — Гройсман

За словами представника ДФС, якби Україна приєдналася до плану BEPS, проблему можна було б вирішити набагато простіше, але ми поки що перебуваємо на самому початку цього шляху і готуємося імплементувати тільки 4 з 15 кроків плану.

«Якщо ми не приєднаємося до плану BEPS, ми будемо отримувати інформацію з істотним запізненням. На сьогодні ми отримуємо інформацію з запізненням 6-7 місяців, в кращому випадку. План BEPS передбачає автоматичний обмін інформацією», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: