Почався маленький зріст — Абромавичус оцінив економіку України

logo


Почалося маленьке зростання - Абромавичус оцінив економіку України В Україні почалося маленьке економічне зростання, каже колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. Фото: УНІАН

В Україні почалося маленьке економічне зростання. Але воно повністю залежить від подальшої співпраці з МВФ.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» сказав колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус.

«В Україні багато років була складна економічна ситуація. Коли ми почали працювати, було 36 місяців поспіль падіння промислового виробництва. Інфляція в травні 2015 го — 46%. Коли Яценюк прийшов, в казні було 10 тисяч доларів. Просто розікрали все і поїхали. Тоді було головне — стабілізація макроекономічної ситуації. Тому що ніхто не буде вкладати гроші в економіку, коли курс хитається по 10% в день. І це було досягнуто популярними і не дуже способами», — нагадав він.

«Зараз почалося маленьке зростання. Це нагадує ранню стадію економічного зростання. Є передумови, що в наступних роках воно повинно бути вищим», — зауважив він.

Дно кризи пройдено, вважає колишній міністр.

«Економіка зростає вісім кварталів поспіль. Це статистика. Але зростання повністю залежить, чи будемо ми в програмі МВФ. Тому що в цей і наступний рік потрібно повертати 10 мільярдів доларів. Без МФВ, на жаль, нікуди. Знадобляться не тільки гроші, але й інша макрофінансова помощ ЄС «, — сказав Айварас Абромавичус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці все активніше розраховуються платіжними картками

Айварас Абромавичус працював в уряді з 2014 по 2016-ий. У лютому оголосив про відставку. Заявляв про тиск з боку нардепа із БПП Ігоря Кононенка, фактичне саботування реформ і корупцію в найвищих верхах влади.

×