Площі посіву льону в Україні сягнули нового антирекорду

logo


2018/19 МР для українського ринку насіння льону характеризується суцільними антирекордами. Так, площа посіву культури в поточному сезоні сягнула п’ятнадцятирічного мінімуму.

Про це повідомляє Юлія Іваницька, аналітик ІА «АПК-Інформ».​

За її словами, в поточному сезоні, через скорочення врожаю до десятирічного мінімуму, обсяги експорту льону вдвічі поступаються торішньому рівню і становлять 23 тис. тонн. Тим часом, експорт олійної прогнозується в обсязі 12 тис. тонн (-47% до 2017/18 МР і мінімум за 5 сезонів).

«Більш того, в майбутньому сезоні надій на збільшення виробництва льону практично немає, адже площа під урожай 2019 року знову скоротилася, а врожайність культури досить низька. Але навіть якщо і відбудеться її приріст, це зможе лише частково компенсувати втрати від значного зниження площ», — вважає Юлія Іваницька.

За даними Держстату, льон-кудряш під урожай 2019 року був посіяний на площі 17,7 тис. га, тим самим, сягнувши мінімального показника за останні 15 років.

За умови отримання врожайності льону в поточному році на рівні середнього показника останніх трьох років (1,03 т/га) українські аграрії можуть зібрати близько 18 тис. тонн насіння, що на 24% менше до рівня 2018 року. В такому випадку урожай і відвантаження льону стануть мінімальними за останні 12 років.

Внутрішнє споживання льону у 2019/20 МР прогнозується на рівні 8 тис. тонн (-13% до попереднього сезону), а потенціал експорту оцінюється в 10 тис. тонн (-17%).