Північний потік-2: поляки встали на шляху Путіна

logo


Nord Stream 2 суперечить чинному європейському законодавству і відкрито порушує інтереси України

Основною перешкодою на шляху будівництва скандального російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2» виявилися Польща – уряд країни свідомо продовжує перешкоджати втіленню проекту Кремля, як на дипломатичному, так і на міжнародному рівні.

Польща VS Росія: газопровід під питанням?

Як заявив нещодавно віце-міністр енергії країни Міхал Куртика, Польща вимагає від Європейського Союзу прискорити роботу над змінами в газовій директиві ЄС, яка теоретично ускладнить будову газопроводу.

Влада впевнена: Болгарія, яка керувала роботами ЄС в першому півріччі, гальмувала темп роботи над цим документом. Крім того, посли ЄС повинні зайнятися змінами в газовій директиві в кінці червня. Згідно з цим документом, всі газопроводи, також імпортні, які пролягають морським шляхом, будуть підлягати законодавству ЄС, повідомляє Politeka.

Відомо, що восени минулого року Європейська комісія запропонувала зміни в газовій директиві ЄС, але Болгарія, яка керувала роботами Євросоюзу, обмежилася зустрічами експертів і не перенесла голосування на рівні послів і міністрів. Починаючи з 1 липня президентство в ЄС буде виконувати Австрія. Відзначимо, серед прихильників будівництва Nord Stream 2 – Австрія, Німеччина, Бельгія, Голландія.

Дивіться: «Північний потік-2»: Єврокомісія змінює правила гри

Північний потік-2 (Nord Stream 2): загроза Європі

Новий російський газопровід «Північний потік-2» зруйнує європейську солідарність, якщо буде завершений. Про це йшлося в оприлюдненому звіті «Центру із аналізу європейської політики».

Транспортування газу з РФ: повний маршрут 

В документі чітко вказано, що Nord Stream 2 суперечить чинному європейському законодавству та усталеним комерційним практикам.

Карта газопроводів Європи

«Цей трубопровід, який просуває один із найбільших постачальників газу у світі — російський державний «Газпром», безпосередньо суперечить європейському законодавству, принципам чесного поводження на ринку, наявним механізмам захисту споживачів та ключовій політичній згуртованості, яка протягом десятиліть об’єднувала європейські та американські інтереси», — зазначили експерти.

Дивіться: «Північний потік-2″ — німецький ніж у спину країн Східної Європи», — експерт

Як повідомляв портал «Знай.ua», влада Туреччини офіційно видала дозвіл на запуск газопроводу TANAP, що йде в обхід території Росії. Участь у церемонії взяв і український президент Петро Порошенко. TANAP пролягає по території Туреччини від грузинської до грецького кордону. Ця магістраль дозволить перекачувати блакитне паливо в Європу з родовища на Каспійському морі в Азербайджані.