Північний потік-2 будувати не можна — МЗС Польщі

logo


Сьогодні, 20:27

246

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЕРА

Проти Північного потоку-2 висловились деякі країни Європи

Міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутовіч заявив, що позиція Польщі щодо будівництва газопроводу Північний потік-2 залишається незмінною — цей проект не повинен бути реалізований.

Про це глава польського МЗС сказав під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Давосі, передає Урядовий портал.

«Позиція Польщі щодо будівництва газопроводу Північний потік-2 збігається із загальною позицією Європейської Комісії та залишається незмінною. Газова директива повинна поширюватися на всі газопроводи. Цей проект не повинен бути реалізований», — сказав Чапутовіч.

За його словами, якщо транзит російського газу через Україну буде припинено, наша держава втратить захист від поширення агресії Росії.

Нагадаємо, що група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати «всі наявні в її розпорядженні засоби» для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.

Раніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Перед цим у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Згодом прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій назвав проект «вкрай небезпечним».

Північний потік 2 — російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком — 55 млрд куб. м газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.