Питання проблемних кредитів Укрсоцбанку буде вирішене за три роки

logo


Генеральний менеджер банку вважає, що причиною низької якості кредитного портфеля Укрсоцбанку стало поєднання декількох чинниківУкрсоцбанк вирішить ситуацію з низькою якістю кредитного портфеля протягом трьох років. Про це в інтерв’ю LIGA.net заявив Іван Світек, генеральний менеджер банку. «Ситуація (з якістю кредитного портфеля — ред.) поліпшується, причому з випередженням графіка. Після операції (з купівлі «Альфа-Груп» Укрсоцбанку — ред.) ми планували

Укрсоцбанк вирішить ситуацію з низькою якістю кредитного портфеля протягом трьох років. Про це в інтерв’ю LIGA.net заявив Іван Світек, генеральний менеджер банку.

«Ситуація (з якістю кредитного портфеля — ред.) поліпшується, причому з випередженням графіка. Після операції (з купівлі «Альфа-Груп» Укрсоцбанку — ред.) ми планували закрити питання по проблемних кредитах за п’ять років, але поточні темпи дають нам надію вирішити проблему за три роки », — розповів він в інтерв’ю Liga.net.

За словами банкіра, це стало можливим після впровадження в Укрсоцбанку експертизи Альфа-Банку Україна по роботі з клієнтами зі стягнення проблемної заборгованості.

«Ми пропонуємо клієнтам або добровільно продати заставу, або викупити у нас його за погодженою з банком ціною. В результаті кількість добровільних врегулювань виросло в п’ять разів: якщо раніше було 30-35 врегулювань в місяць, то зараз ця цифра зросла до 200. Ще стільки ж щомісяця врегулюється в примусовому порядку», — заявив генеральний менеджер.

Іван Світек вважає, що причиною низької якості кредитного портфеля Укрсоцбанку стало поєднання декількох чинників.

«Укрсоцбанк зразка 2007 року був найбільшим банком з іпотечного та автокредитування. Кредитування тоді було в основному у валюті. Тобто питання, в тому числі, і до менеджменту щодо оцінки ризиків падіння цін на нерухомість і девальвації. Є питання щодо якості роботи з проблемним портфелем. Але ми вважаємо за краще не шукати винних, а працювати », — зазначив топ-менеджер двох банків.

Також банкір зазначив, що якість кредитного портфеля Альфа-Банку Україна вище, ніж в Укрсоцбанку.

«В Альфа-Банку Україна в цілому інша ситуація, у порівнянні з Укрсоцбанком — угоди більш структуровані, і кредити гасяться набагато краще», — пояснив Іван Світек.

Крім того, топ-менеджер двох банків зазначив, що не планує скорочувати або збільшувати мережу відділень.

«У двох наших банків зараз 340 відділень, при цьому вони працюють в середньому вдвічі ефективніше, ніж мережі інших банків. Так, за підсумками першого півріччя у нас було всього 3,5% точок продажів від загальної кількості по банківській системі, але на них припадало 7,4% коштів фізосіб, а за строковими депозитами частка була ще більше — 8,1%. Так що в розширенні мережі ми поки сенсу не бачимо, хіба що точково, де буде така потреба», — сказав банкір в інтерв’ю.

Альфа-Банк Україна і Укрсоцбанк — універсальні банки з приватним міжнародним капіталом, які входять до складу міжнародної банківської групи ABH Holdings S.A.