Пільги по комуналці почнуть виплачувати готівкою: названа дата

logo


Пільги по комуналці почнуть виплачувати готівкою: названа дата - today.ua

З 1 жовтня 2019 року пільги по комуналці почнуть виплачувати готівкою. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

У Мінсоцполітики підкреслили, що паралельно будуть функціонувати дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.

Зазначається, що пільги в безготівковій формі будуть призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”, який буде вести персоніфікований облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім ці кошти переведуть на рахунку управителів, об’єднань і виконавців комунальних послуг.

У міністерстві повідомили, що цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеним алгоритмом дій і не бажають його міняти. Мова йде, насамперед, про пенсіонерів.

А ось пільги у грошовій формі буду призначатися всім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які будуть формувати щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків і передавати їх до Мінсоцполітики. Після чого, міністерство, обробивши отримані реєстри, направить їх в “Ощадбанк” і переведе вказаному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти будуть надходити на особові рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку в будь-який час.

Якщо одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і за станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, допомогу на новий період 2019-2020 рр. не буде призначено.