Підводні камені «Північного потоку-2»: чи вдасться Україні спинити будівництво – Гончаренко (Відео)

logo


Народний депутат України Олексій Гончаренко в ефірі програми «Час: Online» на «5 каналі» розповів про перспективи розвитку будівництва «Північного потоку-2» і чим цей проект загрожує Україні

За темою

Нардеп Олексій Гончаренко заявив, якщо Європа відмовиться від будівництва «Північного потоку-2», до бюджету України піде близько трьох мільярдів доларів. Окрім того, це повна безпека України та Європи від монополізації РФ.

«Хтось живе цінностями, а хтось живе прагматичними тільки своїми інтересами. Тому труба діюча по території України – це є елемент захисту нашої держави. Думаю, що є дуже важливим для українського дипломатичного фронту на чолі з президентом, домогтися як мінімум гарантій того, що частина цього транзиту збережеться в будь-якому разі, і, звичайно, боротися з будівництвом Північного потоку-2 всіма можливими засобами», – сказав народний депутат.

Він також зауважив, що Данія – це одна з тих країн, які заважають проекту «Півнчіний поток-2», бо розуміє всю небезпеку цього будівництва. На жаль, Росія може обійти Данію і прокласти трубу іншим шляхом.

«Але вони можуть обійти данські територіальні води і це також треба розуміти. Воно буде їм там трошки дорожче, але це є можливим. І тому велика надія зараз на позицію США і Європейського Союзу як інституції, бо в цьому питання ми бачимо, що з Німеччиною ми знайти спільну мову не можемо», – розповів Гончаренко.

За його словами, Німеччина оперується вигідними умовами для неї від РФ і не розуміє всієї небезпеки «Північного потоку 2».

«Їм це дуже вигідно, і ця вигода, на жаль, затьмарює їм очі, на жаль, вони демонструють, що для них це й проект дуже важливий також. Тому хто може зараз зупинити цю спільну роботу Росії з Німеччиною, ну тільки США і Євросоюз. Зможуть вони це чи ні – важко сказати. Ми зустрічаємося з європейськими політиками, пояснюючи їм, що «Північний потік-2″ – це не економічний проект і не енергетичний проект, а це політичний проект. І мета його – це взяти на газову голку Європу ще більше, монополізувати постачання газу», – зазначив нардеп.

Гончаренко додав, якщо відкрити російські документи, то можна знайти прописану стратегію, яка каже, що для РФ енергоносії – це як вид зброї.

«Наша головна мета тут – це пояснювати, шукати союзників, робити їм якісь пропозиції, щоб вони відійшли від цього, а щось робили разом із нами. Я не хочу відкривати всі карти, але все це робиться. Маємо сподіватися на результат», – сказав Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Білий дім попередив ЄС про посилення тиску через будівництво «Північного потоку».

Відео за темою

Також дивіться фотогалерею за темою:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО