Підраховано, скільки українців змінили постачальника газу

За даними Антимонопольного комітету України, лише 3% споживачів змінили газопостачальника з 1 серпня (тоді стартував ринок газу).

АМКУ вважає, що такі цифри пов’язані зокрема, із погрозами українцям від діючих постачальників газу, які попереджають про відключення газу чи нарахування неіснуючих боргів. У таких випадках комітет радить звертатись до НКРЕКП.

Нагадаємо, улітку в Україні запрацював ринок природного газу для населення. Це означає, що спеціальні зобов’язання «Нафтогазу» (ПСО) про продаж блакитного палива побутовим споживачам за пільговою ціною втратять свою силу, а споживачі зможуть вільно обирати постачальника послуг газопостачання.  Зеленський закликав українців обирати газопостачальників з найнижчими тарифами.

Висока ціна природного газу для населення є нічим іншим, як спробою газзбутів отримати максимальні прибутки, бо за ними відсутній контроль, а споживач нікуди не подінеться, заявив «Нафтогаз».

13 січня уряд вирішив запровадити державне регулювання цін на газ для побутових споживачів після того як з 1 січня 2021 року в Україні зросли тарифи на розподіл газу серед 43 газорозподільних компаній – в середньому на 80% залежно від регіону.