Підприємцям нараховуватимуть пенсії по-новому

logo


За відсутності трудової книжки.

Кабмін вніс зміни до Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову №793 від 3 жовтня 2018 року «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» і таким чином врегулював питання про підрахунок трудового стажу фізичних осіб-підприємців .Відповідно до постанови, фізичним особам-підприємцям (ФОП) при визначенні розміру пенсії враховуватимуть періоди заняття підприємницькою діяльністю за спрощеною системою оподаткування, у тому числі і з використанням фіксованого податку:

– у період з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року – на підставі довідки про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;

– у період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року (за бажанням підприємця) – за умови сплати єдиного соціального внеску незалежно від суми сплачених коштів.

Довідково. Раніше час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, зараховувався до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

Аріна Алініна