Підкуп нардепів, справа Артеменка і новий план РФ. Про що говорили на брифінгу ГПУ та СБУ

logo


21 лютого СБУ та ГПУ влаштували спільний брифінг, під час якого оприлюднили чергову частину перехоплених телефонних розмов посередників, які займалися підкупом українських політиків.

На записах викривається злочинна діяльність групи осіб, які отримують вказівки та фінансування від кураторів з РФ з метою ініціювання прийняття обласними радами в порушення законів України звернень до президента, Верховної Ради та Кабміну щодо надання особливого статусу регіонам, створення вільних економічних зон та іншого.

Читайте також: Росія підготувала масові заворушення в Україні на дні вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні — СБУ

За даними СБУ, мова йде про екс-помічника колишнього міністра освіти Дмитра Табачника Антона Кузьменка і колишнього головного редактора проросійського видання в Запоріжжі «Новий регіон» Павла Золотарьова. Одним з епізодів у справі про проплачені законодавчі ініціативи українських політиків стала організація виступу нардепа за гроші на захист законопроекту №4245 Про вільну економічну зону (т. зв. Порто-Франко).

Окрім цього на аудіозаписі йдеться про злочинну діяльність групи осіб, які за вказівками з РФ здійснювали системні заходи з дестабілізації ситуації в Україні. Організаторами вказаної групи є керівник ГО «Донбаське земляцтво» Андрій Будяк, очільник секретаріату організації «Депутатське об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України» Г.Ярова (Волобуєва), а також помічник-консультант депутатів Геннадія Кривошеї і Дениса Силантьєва на ім’я Юрій Житомирський.

Вони домовляються про проведення круглого столу у Раді з питань надання особливого статусу Запорізькій області, проплаченої організацію виступів неназваних нардепа на підтримку законопроекту «Про вільну економічну зону» та звернення до громадян РФ, а також організації подання замовного законопроекту про забезпечення державної підтримки заходів, розвитку та популяризації російської мови в Україні, який торік у Верховні Раді було зареєстровано депутатом Євгеном Балицьким.

Генпрокурор Юрій Луценко, своєю чергою, заявив, що РФ оголосила наступ на українську державність і намагається створити перед громадянами враження про Україну як «фейкову державу», яка не може контролювати власне політичне життя. 

«Усі круглі столи, проплачені з Москви, які закликають до федеральної України, до вільних економічних зон, до знищення вертикальних структур України, хочуть показати, що Україна недієздатна в нинішній формі. Правоохоронна система робила та буде робити все, щоб довести зворотне: Україна — унітарна держава, яка буде захищати свою територіальну цілісність», — сказав Луценко.

При цьому, генпрокурор уточнив, що звинувати у зв’язках із Москвою усіх,  хто перебуває в опозиції, не можна.

«Нами чітко усвідомлено, що Росія поставила завдання створити перед українськими громадянами враження «фейкової держави», держави, яка не відбулася, яка не може контролювати власне політичне життя», — зауважив генпрокурор. 

Прізвища депутатів, які можуть будуть причетні до сепаратистських заходів в Україні, має надати подальше слідство, додав Луценко. 

«Я роблю усе, щоб територіальна цілісність України була захищена. Наразі встановлені лише прізвища тих, хто платив «московські гроші», і тих, хто їх отримував; про свідому участь в цьому чинних народних депутатів України відповідь має дати подальше слідство», — цитує його слова УНІАН. 

Очільник СБУ Василь Грицак, натомість, сказав, що Росія почала реалізовувати новий сценарій дестабілізації ситуації в Україні. Так, РФ змінила тактику, взявши напрям на дестабілізацію всередині країни, оскільки бойові дії на фронті почали потроху вщухати.

«Вони почали фінансувати політичну активність всередині нашої держави. Це вони роблять напряму, приховано, як завгодно, але через, дуже прикро, українських громадян. Однією з цілей, яку ставить перед собою Росія, це так звана прихована федералізація», — заявив Грицак.

Мова йде про створення таких політичних проектів, як: «Закарпатський край», «Одеса за порто-франко», «Соціальне Запоріжжя», «Слобожанщина», «Громадська рада Дніпропетровщини», «Бессарабська республіка», «Буджак» та «Галичина».

Також глава СБУ повідомив, що СБУ влаштувала понад 20 обшуків в українців, які перебувають у тісному контакту з представником російських спецслужб. Їхні результати він пообіцяв оприлюднити пізніше.

Читайте також: Скандальний депутат Артеменко зажадав референдуму про статус «ДНР» і «ЛНР»

На брифінгу зачепили і скандал довкола нардепа від фракції радикальної партія Андрія Артменка, який передав до США «мирний план» щодо України, який передбачає зняття санкцій з РФ та пропозицію здачі Криму «в оренду» РФ на 50 чи 100 років.  

Луценко повідомив, що прокуратура відкрила кримінальне провадження проти народного депутата Андрія Артеменка за підозрою у вчиненні замаху на територіальну цілісність України в координації з представниками РФ. На думку генпрокурора,  до Ради можуть внести подання щодо позбавлення радикала депутатської недоторканності.

«Стосовно Артеменка, сьогодні порушено кримінальне провадження, в найближчий час він буде викликаний до слідчого. В разі, якщо він явиться – йому будуть задані принципові питання. Головне з них буде стосуватися тої частини його «плану», який був опублікований в американській пресі. Де йдеться про те, що пан Артеменко узгодив цей «план» з помічниками американського та російського президентів», — заявив Луценко.

Читайте также: