«Підіграють росіянам» — Гройсман розкритикував блокадників

logo


"Підіграють росіянам" - Гройсман розкритикував блокадників УНІАН

Учасники блокади окупованих територій Донбасу підіграють росіянам.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з представниками металургійної промисловості.

«Мене дивує позиція деяких політичних представників, які сьогодні намагаються підігравати росіянам. Нещодавно почули заяви російських бойовиків, що негайно треба зняти блокаду. Те, що вони говорять, треба сприймати навпаки. Використовують сценарій замороженого конфлікту — повторення на Донбасі сценарію Придністров’я», — зауважив він.

Від цього страждатимуть українці. Внаслідок блокади можуть бути зупинені українські підприємства, теплові організації, додав прем’єр.

«Росія веде проти України війну по двох фронтах. Перший – військова агресія. Але росіяни точно знають, що вони не можуть перемогти українське військо і народ. Тому мають ще декілька фронтів. Сьогодні завдання РФ — знищити Україну як державу – економічно, соціально, підірвати можливості для розвитку», — заявив Гройсман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учасники торгової блокади відмовились від переговорів з Гройсманом

За словами прем’єра, вугілля Донбасу «конче потрібне» українцям.

«Це тільки за словами політиків у лапках українську енергонезалежність можна забезпечити за один місяць», — додав Гройсман.

25 січня ветерани АТО та народні депутати Семен Семенченко, Тарас Пастух і Володимир Парасюк заблокували залізницю між станціями Світланове та Шипілове. Пізніше – ще одну ділянку залізниці на Луганщині. Також учасники блокади перекривають автомобільні шляхи.

До блокувальників приєдналось більше половини представників парламентської фракції «Самопоміч».

Через нестачу вугілля, яке надходило з окупованих територій Донбасу, Кабмін запровадив надзвичайні заходи у сфері енергетики.