PGNiG стверджує, що Стокгольмський арбітраж у частковому рішенні визнав її право на перегляд ціни контракту з «Газпромом»

logo


10:34 02.07.2018

PGNiG стверджує, що Стокгольмський арбітраж у частковому рішенні визнав її право на перегляд ціни контракту з "Газпромом"

Арбітражний трибунал у Стокгольмі у своєму частковому рішенні визнав право польського імпортера PGNiG вимагати зниження ціни в контракті на постачання російського газу газопроводом Ямал-Європа, йдеться в повідомленні польської компанії.

З огляду на це PGNiG заявила, що очікує зниження ціни контракту до рівня ринкових цін на пізнішому етапі арбітражного провадження.

PGNiG нагадує, що протягом кількох років «Газпром» відкидав будь-яку можливість такого перегляду — і в результаті ціна контракту для PGNiG значно перевищила ціни на західноєвропейських ринках, вважає польська сторона.

У 2014 році PGNiG зажадала перегляду контрактної ціни. Не досягнувши консенсусу в процесі переговорів, у травні 2015 року вона передала спір для вирішення до Стокгольмського арбітражу.

Цей контракт було підписано в 1996 році, він передбачав постачання близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальну річну контрактну кількість — 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.