Петро Порошенко заявив, що Україна створить спеціальну групу в ЄС для блокування “Північного потоку-2”

logo


Активно ведуться переговори з Німеччиною

uatv

18.06.2018

Фото Укрінформ-UATV

Україна веде переговори з країнами ЄС про створення групи, яка зупинить будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Про це президент України Петро Порошенко написав у своїй колонці на онлайн-платформі Medium.

“Північний потік-2” – це абсолютно політиканський проект, який спрямований проти України, який не має ніякої економічної складової, який намагається забрати з України бюджет, що дорівнює майже $3 млрд. Однак, я переконаний, що спільними, об’єднаними зусиллями ми зможемо його зупинити. Саме тому ми зараз створюємо групу в Євросоюзі, яка повинна зупинити “Північний потік-2″. Саме тому ми активно ведемо переговори з Німеччиною. Запрошуємо їх створювати міжнародний консорціум з управління державною газотранспортною системою України”, – написав Порошенко.

Він наголосив, що умовою участі Німеччини в міжнародному консорціумі з управління українською ГТС “є зупинка “Північного потоку-2”.

У той же час Порошенко написав, що не стане розкривати всі інструменти, які українська сторона застосовує для того, щоб зупинити будівництво “Північного потоку-2”.

Нагадаємо, під час урочистої церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газогону (TANAP) Президент України заявив, що відтепер цілий регіон зможе мати глибшу безпеку та ширші енергетичні перспективи. За його словами, Російська Федерація періодично зловживала енергетичними ресурсами, а проект газопроводу “Північний потік-2” є яскравим прикладом такого тиску.

Петро Порошенко зазначив, що Україна розраховує на підтримку Туреччини таАзербайджану додаткового постачання енергоресурсів до України альтернативними маршрутами, у тому числі з Азербайджану та Каспійського моря.

Джерело
UATV
дата
18.06.2018
категорії
Політика
поділитися