Перспектива української частини чорноморського шельфу досить приваблива для України

За різними оцінками перспективи Чорноморського шельфу становлять більше     1 трлн куб м запасів газу. Україна через 5-7 років може отримати перший газ на шельфі, якщо вже сьогодні розпочати його дослідження.

Так вважає Максим Вітик, директор зі стратегічних проєктів «Нафтогаз Розвідка та Видобування», пише  expro.com.ua.

Говорячи про перспективу української частини чорноморського шельфу  і її   привабливість  для України, Вітик нагадав, що сьогодні Румунія активно розробляє поклади морських родовищ та майже на 90 % забезпечує власні потреби у блакитному паливі. А Туреччина цього року відкрила нове велике родовище, запаси якого за прогнозами експертів зможуть забезпечити близько 40% потреб країни впродовж наступних 20 років.

« Прогнозований річний видобуток з морських ділянок може сягати 10 млрд кубометрів природнього газу. Це означає, що в перспективі ми зможемо відмовитися від імпортного газу. На жаль, Україна згаяла багато часу і безнадійно відстала в освоєнні шельфу від сусідніх країн. І цю ситуацію терміново потрібно виправляти, адже успіхи Туреччини та Румунії підтверджують – газ у Чорному морі є», – розповів Максим Вітик.

До слова, варто ознайомитися з тим, як   платити за газ по-новому.  Детальна інформація про постачальників, тарифи, документи.