Перша фірма з родини Журил отримала ліцензію на сонячну електростанцію з найвищим у Європі тарифом

logo


Перша фірма з родини Журил отримала ліцензію на сонячну електростанцію з найвищим у Європі тарифом

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг видала ТОВ «ЕТГ Солар 1» ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Наші гроші.

Відповідну постанову №136 НКРЕКП видало 5 лютого.

Виробництво електроенергії заплановано на сонячній електростанції в Жовтих Водах Дніпропетровської області, її потужності – 17,92 мВт.

З початку року єдиним власником «ЕТГ Солар 1» є ТОВ «Енерджі трейд груп», засновником якого вказаний Олексій Бондаренко. Але до цього співвласником фірми був Микола Журило – рідний брат Руслана Журило, який раніше очолював державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і якого  НАБУ підозрює в масштабних розкраданнях на підприємстві разом із екс-депутатом від «Народного Фронту» Миколою Мартиненком. Журило до початку року був співвласником ще дев’яти фірм зі схожою назвою, які лише відрізнялися цифрою в кінці  – «ЕТГ Солар2»…«ЕТГ Солар10». На сайті НКРЕКП відсутня інформація про видачу цим фірмам ліцензій.

Десяток фірм зі схожою назвою може бути спробою уникнути обов’язкового продажу е/е на конкурсних тарифних аукціонах, які в Україні заплановано ввести з 2020 року. Оскільки обов’язок продавати е/е на аукціонах стосується лише тих СЕС, чия потуждність більше 10 мВт.

Директором вказаних фірм є Євген Франчик, вони прописані в Жовтих Водах на вул. Кропоткіна, будинок14, корпус 2. 

Раніше «Енерджі Трейд Груп» було записано на Євгена Бугу, на якого записана низка фірм, що мають підряди «ОГХК», «СхідГЗК» і ДП «НАЕК «Енергоатом». У перших двох держкомпаніях на керівних посадах працював Руслан Журило. Нині «Енерджі Трейд Груп» заведено на Олексія Бондаренка, керує нею Олексій Кравець. Нова адреса фірми – Київ, пров. Рильського, 4. Будівля раніше належала «Родовід банку», і там був офіс нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Але у 2016 році права на будівлю заявив Василь Данилів – газовий бізнесмен, якого звинувачували в замовленні вбивства ключового свідка у справі про розкрадання коштів у «Родовід-банку».

Усього з 2009 року «Енерджі Трейд Груп» отримала підрядів на 2,85 млрд грн., переважно в «ОГХК» і «СхідГЗК».

В 2017 роках Дніпропетровська ОДА та Жовтоводська міськрада почали процес передачі в оренду тоді фірмам Журила понад 100 га під будівництво сонячних електростанції в Жовтих Водах.

Восени 2017 року віце-прем’єр Геннадій Зубко заявив, що Україна має найбільший у Європі  коефіцієнт щодо зелених тарифів. За його словами, у жодній країні ЄС немає тарифу на виробництво сонячної енергетики в 14-18 євроцентів/кВт·год.

Автор: Іван МУРАХА