Перевірені кадри Коломойського: партійний перебіжчик Ярослав Москаленко збагатів на експорті нафти з РосіїНа Київщині «За майбутнє» веде політик із багаторічним стажем Ярослав Москаленко, у якого є прямі бізнесово-кримінальні зв’язки із Ігорем Коломойським.

Про це детальніше у розслідуванні Watchdogs.Розслідування.

Один з найдорожчих напрямків до столиці у плані вартості реклами — Житомирська траса, до Київської кільцевої — 10 кілометрів. Рушаймо порахувати, скільки банерів вдалося вихопити новоявленій політичній силі.

18 — стільки банерів розвішало «За майбутнє» на десятки кілометрах київської траси. Це дуже і дуже великі гроші. Які саме гроші — порахували у русі Чесно, які професійно слідкують за виборчими процесами.

«Якщо говорити про загально-національні кампанії — то вони почалися з липня. Першими стартувало «За майбутнє», це буквально перші числа липня. Пропорції — хто скільки витрачав: беззаперечним лідером була «Слуга народу» і «За майбутнє». «За майбутнє» — приблизно 14,5 млн грн», — розповів аналітик партійних фінансів руху Чесно Ігор Фещенко.

14,5 млн — тільки на зовнішню рекламу лише за два місяці і  тільки в столиці. Варто додати ще весь липень і найдорожчий для реклами перевиборчий жовтень і помножити на масштаби країни. Загалом «За майбутнє» до дня виборів витратить щонайменше 400 тисяч доларів тільки на рекламу у Фейсбуці та Інстаграмі. До того ж що зовнішка і соцмережі — це максимум третина офіційного, підкреслюємо, офіційного бюджету кампанії.

Зрозуміти, що не лише Палиця із Коломойським здатні вкладати десятки і сотні мільйонів на вибори — дуже легко на прикладі Київщині. Тут список партії очолює політик із довгою історією Ярослав Москаленко. Його біографія та зв’язки із Коломойським — просто показова історія про те, хто ж входить у партію і головне — як туди попасти.

Ярослав Москаленко — у політиці з 2006 року, починав районним депутатом, а з 2010-го і по 19-тий був вже депутатом Верховної Ради. Перші два скликання — від Партії регіонів, у складі якої голосував за «диктаторські закони» 16 січня, але зрадив регіоналів одним із перших. На виборах 2019-го мажоритарника Москаленка змела «зелена хвиля», але вже рік він знайшов нову партійну прописку.

Політик із понад 10-річним стажем встиг завестися безліччю дуже і дуже вартісного майна. Чого вартий один його будинок в Осещині під Києвом. Резиденція складається з 400-метрових апартаментів, кількох гостьових будинків, тенісного корту.

Представляти Москаленка тим, хто живе на Київщині — немає сенсу, оскільки знають його багато років. Але мало хто знає, що у лютому 20-го року Ярослав Москаленко «засвітився» у дуже показовому кримінальному провадженні.

ТОВ «Синтез», яке займається автоперевезеннями, є у всіх деклараціях Москаленка. Компанія регулярно виплачує родині дивіденди, зарплату там отримує його дружина. Посеред іншого компанія займалася експортом нафтопродуктів через кордон із Росією в Луганській області. За версією луганських податківців, протягом одного 2019-го року ТОВ «Синтез» завозила значно більше нафти, ніж вказувало у звітах на сплату податків. За один рік недоплатили майже 12 млн грн. Найцікавіше тут — хто ж «купував» цю по факту контрабандну нафту? Укртранснафта, та сама, під час боротьби Коломойського за яку вся країна почула легендарне: «Или тебе Коломойського, бл***, надо увидеть?».

Уважний глядач заперечить: то ж події 2015-го, а наразі 20-тий. Яке відношення має до компанії Коломойський нині?

По-перше, Укртранснафта — це, просто кажучи, дві труби, що завозять в Україну нафту. І от далі, більшість цієї нафти продається компанії Укрнафта. Ось ця компанія, Укрнафта, і досі залишається більш ніж на 40% у власності компаній з орбіти Коломойського.

По-друге, вже з 20-го року у керівництво компанії повернувся менеджмент, за який олігарх бився 5 років тому. Тобто, поки Укртранснафта була під контролем держави, а Ігор Валерійович у вигнанні, «правильно» завозити нафту і ухилятися від сплати якихось там податків допомагала саме компанія дружини Ярослава Москаленка. Тому і його поява у лавах «За майбутнє» — аж ніяк не випадковість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЗА МАЙБУТНЄ» КОЛОМОЙСЬКОГО — ХТО СТОЇТЬ ЗА «ТЕМНОЮ КОНЯЧКОЮ» МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ-2020

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.